O firmě Moto Ulrich

Na začátku byla myšlenka. Nosili jsme ji v hlavě my tři (Miroslav Jersák, Tomáš Ulrich a Petr Ulrich) už v době, kdy jsme každé všední ráno cinkali na píchačkách našich tehdejších zaměstnavatelů. Někdy mi připadala tak smělá a krásná, že jsem se jí bál uvěřit. Možná bychom chodili s hlavou v oblacích ještě dlouho, kdyby nezasáhla ruka tržního zákona a naši chlebodárci se nás nechtěli zbavit. Museli jsme jednat. Sehnali jsme vhodný objekt na dobrém místě, příslib jeho majitele, pořídili fotografie a vyrazili za tehdejším ředitelem firmy Yamamoto, dovozcem motocyklů Yamaha. Asi jsme se mu líbili nebo nebyl žádný další zájemce z našeho kraje, každopádně smlouva o dealerství byla na spadnutí. To se odehrálo v létě roku 1992.


Přišel však podzim a s ním i nečekané rozhodnutí majitele budoucí prodejny nám své prostory nepronajmout s odůvodněním, že motorky smrdí a rámusí.
V té době jsme už byli tak rozjetí, že se nám rozhodně nechtělo hodit flintu do žita. Přišla proto jasná volba, postavit si svůj objekt. O stavbě by se dalo napsat mnoho veselých i neveselých příhod, důležitá však je skutečnost, že jsme naši myšlenku uvedli do hmotné podoby a 25. října 1993 jsme přivítali prvního zákazníka.

Pokračujeme tak v tradici, kterou založil můj děda Otakar Ulrich ještě za první republiky, kdy si otevřel servis na motocykly i auta. Od té doby se u nás mnohé změnilo. Prodejna i sklady se zaplnily zbožím, které je pro motocykl a jeho řidiče nezbytným.Snažíme se držet skladem široký sortiment akumulátorů, olejových i vzduchových filtrů, svíček, brzdových destiček, olejů, řetězů, páček… Řidiči a spolujezdci u nás najdou přilby, kožené i textilní oblečení, různé boty a další věci, co zpříjemňují jízdu na motocyklu. Vždy mě potěší, když mohu zákazníkovi říct – ano máme. Zařídit pojištění nebo spotřebitelský úvěr, případně zprostředkovat přihlášení do evidence také není problém.

V květnu 2008 jsme otevřeli novou prodejnu. Nabízené zboží si tak můžete snadno prohlížet a ještě zbude místo na rozšíření sortimentu. Také nové motocykly jsou důstojně prezentovány.

Dosud byla řeč jen o prodejně, ale stejně důležitým, ne-li důležitějším předmětem naší činnosti je servis. Snažíme se o maximální kvalitu práce a tím také o spokojenost Vás, našich zákazníků. V minulosti nás však trápily dlouhé objednací lhůty na servis. Pro jejich zkrácení jsme zaměstnali dalšího mechanika a vytvořili na dílně nové pracovní stání. Pneuservis se ze suterénu přestěhoval do přízemí, což také přispělo k urychlení některých prací.

Je říjen 2013, zanedlouho budeme slavit 20 let našeho působení a já musím připsat další řádky. Největší letošní novinkou je ukončení spolupráce se značkou Yamaha. Postupem času se podmínky staly neúnosnými a my nenacházeli důvod pokračovat v činnosti, která byla několik posledních let nejen ztrátová, ale navíc jsme si často museli nechat líbit arogantní a povýšené jednání některých šéfů firmy, která měla na starosti dovoz nových motocyklů Yamaha. Pro vás, naše zákazníky, se však nic nemění. Dál zajišťujeme servis a náhradní díly pro motocykly japonských značek a pro BMW. Nyní u nás můžete koupit nový motocykl nebo skútr koncernu Piaggio, jež zastřešuje značky Aprilia, Gilera, Moto Guzzi, Piaggio, Scarabeo a Vespa. Na tyto značky máme také autorizovaný servis a dodáváme náhradní díly.

Závěrem roku 2014 odešel náš společník Miroslav Jersák. Nyní pracuje v jiné firmě.
Do dalších let se budeme snažit, abyste u nás nalezli vše, co potřebujete nebo co si přejete.

Petr Ulrich

Firma
Firma